The impact of graphic creations in social media on brand popularity and image building

Założenie i prowadzenie profili w serwisach społecznościowych jest zdecydowanie dobrym krokiem. Dzięki temu zwiększasz wiarygodność marki, ale również dajesz sobie możliwość dotarcia z ofertą do milionów użytkowników poszczególnych serwisów tego typu. 

W tym wszystkim ważna jest rola grafiki w social mediach, od której zależy skuteczność działań oraz wizerunek, który uda Ci się zbudować. Sprawdź, jak kreacje graficzne wpływają na popularność marki i kształtowanie wizerunku.

Sprawdź również: Identyfikacja wizualna

  • Social media stają się popularniejsze niż TV, umożliwiają dotarcie do niemal każdego.
  • Firma z profilami w SM wzbudza większe zaufanie i jest bardziej wiarygodna.
  • Ciekawe grafiki i posty są szerzej udostępniane – co daje nam więcej odbiorców i potencjalnych klientów.

Jak ważna jest grafika w social mediach?

Grafika jest nieodłącznym elementem serwisów społecznościowych i trudno sobie wyobrazić prowadzenie w nich działań bez niej. Posty atrakcyjne graficznie bardziej zwracają uwagę niż te, które składają się wyłącznie z tekstu. Są one częściej klikane, udostępniane, a przecież to są kluczowe cele ich dodawania w sieci. Większa liczba reakcji przekładać się może na większy zasięg posta, ruch na stronie, zapytania od internautów i sprzedaż. Oceń sam – czy to nie najciekawsze pod względem graficznym wpisy w serwisach społecznościowych wzbudzają Twoje zainteresowanie? 

Uwagi wymagają jednak nie tylko posty. Znaczenie mają również pliki wykorzystywane jako zdjęcie profilowe strony na Facebooku, w reklamach, wydarzeniach i nie tylko. Odpowiednie dopasowanie tych wszystkich grafik wpływa na spójny wizerunek marki w social mediach

Czy wiesz, że 65 proc. ludzi to wzrokowcy, a 90 proc. informacji przekazywanych do naszego mózgu ma charakter wizualny? Właśnie dlatego grafika, w tym również ruchoma, jest skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi potencjalnych odbiorców. 

Z informacji od Linkedin wynika, że posty z obrazami mają o 98 proc. wyższy wskaźnik komentowania od tych, które są ich pozbawione. Zatem różnica jest ogromna. 

Źródło: business.linkedin.com

Dlatego nie zastanawiaj się – grafika w serwisach społecznościowych jest elementem niezbędnym i potrzebujesz jej, jeśli chcesz osiągać jeszcze lepsze wyniki. Jesteśmy o 65 proc. bardziej skłonni do zapamiętania informacji wówczas, gdy posty zawierają obraz. 

Budowanie wizerunku firmy za pomocą grafiki w social mediach

Jeśli chcesz, aby wykorzystywane grafiki rzeczywiście umożliwiały Ci kształtowanie oczekiwanego wizerunku za pomocą social mediów, to powinieneś odpowiednio do tego podejść. Obraz ma nie tylko zwrócić uwagę – powinien być spójny z innymi plikami graficznymi, które są wykorzystywane przez firmę – na stronie, w reklamach, w innych mediach i nie tylko. Jak już wiesz, rola grafiki w social mediach jest bardzo duża i przy projektowaniu warto pamiętać o wielu zasadach:

  • Co chcesz osiągnąć, dzięki danej grafice? – czy ma ona spowodować, że post będzie lajkowany i udostępniany, czy jednak celem jest sprzedaż? W zależności od oczekiwań, na grafice powinna się znaleźć inna treść, odpowiednio skonstruowana. Warto również zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne.

  • Zadbaj o spójność grafiki – styl każdego obrazka, który dodajesz jest inny? To nie jest dobra droga. Zależy Ci przecież na kształtowaniu określonego wizerunku. Z pewnością znasz takie firmy, które dbają o jednorodność pod tym względem i to wyróżnia ich posty. Ty także stosuj konkretny szablon – akurat w tym przypadku nieszablonowość nie jest zalecana.

  • Stawiaj na określone kolory – wybierz ich kilka, ale niech będą dopasowane choćby do grafiki na Twojej stronie. Zainteresowanie możesz wzbudzić, stawiając na kontrasty, ale to nie oznacza, że masz używać barw zupełnie niezwiązanych z Twoją marką.

  • Zachowaj tę samą czcionkę – stosuj zawsze identyczny krój i wielkość czcionki. Wybierz je, biorąc pod uwagę odbiorcę. Pamiętaj jednak o podstawowej kwestii – treści mają być doskonale widoczne i czytelne.

  • Stosuj odpowiednie wymiary grafiki – serwisy społecznościowe precyzują, jakie powinny być parametry poszczególnych obrazków, które dodajesz. Nie zawsze oznacza to, że muszą być one dokładnie takie, jak wskazano w wytycznych. Zdarza się, że warto stawiać np. na nieco większe obrazki. Nie zmienia to jednak faktu, że nie masz pod tym względem dowolności. Aby grafika mogła wzbudzić zainteresowanie, musi być atrakcyjna i wyświetlać się bez zarzutu w serwisie społecznościom na różnych urządzeniach. 

Rola grafiki w social mediach jest znaczna, a jeśli zależy Ci na dotarciu do odbiorców, to powinieneś stawiać na jakość, spójność i budowanie wizerunku. To czynniki, które mają wpływ na popularność marki i efekty, które uzyskasz dzięki działaniom w serwisach społecznościowych.

To
work!

Write to us
what you need,

leave us your contact details and we will analyze the topic free of charge and come back with an offer.

Your contact details    What can we do for you?